Cięcie laserowe 3D

Cięcie laserowe 3D

Zakup wycinarek laserowych SpaceGear posiadających sześć ruchomych osi, umożliwił firmie wycinanie laserowe nie tylko elementów z arkuszy blach, ale również rury, profile oraz elementy wcześńiej gięte lub tłoczone.

Technologia ta sprawdza się np. w usuwaniu naddatku materiału lub w wykonywaniu otworów w wytłoczkach, które wykonane przed tłoczeniem mogłyby zostać zdeformowane.

 

Cięcie laserowe 3D pozwala na dużą precyzję ciecia oraz sprawia, że krawędzie obrabianych przedmiotów są czyste i gładkie. Procesy, w których wykorzystywany jest laser 3D zapewniają perfekcyjną powtarzalność wycinanych detali.

 

Oprogramowanie stosowane przy tej technologi pozwala między innymi wycinanie otworów w rurach z uwzględnieniem grubośći materiału, tak aby pomimo cięcia prostopadle do osi rury, wymiary wymagane zostały zachowane.

Obszar roboczy stołu w tym przypadku ograniczony jest wymiarami:2700x1350x300, natomiast maksymalna średnica elementu mocowanego w uchwyt obrotowy wynosi 250mm (160mm w prześwit uchwytu).