Cięcie laserowe

Cięcie laserowe

    Firma posiada trzy nowoczesne wycinarki laserowe firmy Mazak, które gwarantują bardzo dużą precyzję i niezwykle wysoką jakość cięcia. Cięcie laserowe to technologia, która charakteryzuje się dużą dokładnością jak również powtarzalnością wykonywanych detali. Umożliwia wykonywanie bardzo skomplikowanych elementów w krótkim czasie. Realizujemy zlecenia zarówno dla zamówień jednostkowych jak również dla produkcji wielkoseryjnej.


Wycinarka laserowa Mazak HyperGear

    Urządzenie to pozwala na bardzo szybkie oraz precyzyjne wycinanie laserowe elementów z arkuszy blach o maksymalnych wymiarach 3000 mm x1500 mm i następujących maksymalnych grubościach: dla stali czarnej 20 mm, dla stali nierdzewnej 15 mm oraz dla aluminium do 12 mm. Wycinarka wyposażona jest w rezonator o mocy 4 kW, automatyczny zmieniacz palet, głowic oraz dysz a także silniki liniowe umożliwiające wysokie prędkości pozycjonowana - 120 m/min dla każdej z osi. Maszyna stale monitoruje stan elementów mających wpływ na jakość cięcia i w razie potrzeby operator zostaje wcześniej poinformowany o konieczności wykonania czynności serwisowej lub konieczności wymiany któregoś ze zużywających się elementów. Zapewnia to optymalną sprawność maszyny przez cały okres pracy.

 

 

 

 

 

 

Wycinarki laserowe Mazak SpaceGear - 2 szt.


    Zabezpieczają nam również oprócz możliwości cięcia blach możliwość wycinania elementów z rur, profili oraz detali przestrzennych. Są to maszyny 6 osiowe o mocy rezonatora 2,5 kW. Wycinarki te tak jak również wycinarka HyperGear wyposażone są w systemy zapewniające utrzymanie stałej długości wiązki laserowej co ma bardzo istotny wpływ na utrzymanie znakomitej  jakości cięcia w całym obszarze roboczym maszyny.