Menu Zamknij

Cięcie laserowe fiber

Cięcie laserowe to najbardziej nowoczesna forma obróbki materiałów stalowych, aluminiowych czy z innych tworzyw sztucznych. Pozwala na perfekcyjne odwzorowanie pożądanego kształtu czy konturu. Laserem najczęściej wycinane są:

  • Litery i cyfry, które mają być oznaczeniem dla budynków, czy jako ozdoba.
  • Wycinanie szyldów (nazw lokali na przykład restauracji).
  • Elementów ozdobnych do pomieszczeń czy na budynki.

Jak działa ciecie laserowe Fiber?

Działanie laseru polega na emitowaniu fotonów, czyli energii skupiającej się na małej powierzchni materiału. Następnie siła laseru powoduje spalanie się materiału, stapianie się go lub wyparowanie. Te poszczególne sposoby wycinania zależą od siły laseru, jaką wybierzemy. Niezależnie od sposobu wycinania – cięcia laserowe gwarantują nam dokładne odwzorowanie oczekiwanego wzoru. Jak wynika z poprzedniego opisu, cięcia laserem dzielimy zatem na trzy grupy: spalanie, stapianie oraz sublimacje, czyli wyparowanie.

Cięcia laserowe są często wykorzystywane na przykład podczas cięcia rur. Technologia ta sprawia, że nie ma możliwości uszkodzenia takiej rury, co jest niestety częste podczas cięcia jej piłą, wiercenia lub frezowania. Tradycyjne metody o wiele częściej powodują uszkodzenia materiałów. Podczas cięcia laserem – nie ma takich problemów.