Menu Zamknij

Lakierowanie proszkowe

Lakierowanie proszkowe znane jest również jako malowanie na sucho. Proces ten polega na malowaniu metalowych konstrukcji lub elementów przy wykorzystaniu specjalistycznej metody. Atrakcyjność lakierowania wynika z niezwykłej trwałości oraz odporności naniesionej powłoki.

Uniwersalny charakter usługi

Profesjonalny sprzęt, wyposażony w innowacyjne rozwiązania, pozwala na precyzyjne i dokładne wykonanie usługi. Gwarantujemy maksymalną przyczepność powłoki oraz wybór dowolnej barwy. Tradycyjne malowanie na mokro odbywa się przy użyciu płynnej farby. Lakierowanie proszkowe różni się wykorzystaniem wody oraz farby proszkowej. Fizykochemiczne właściwości substancji umożliwiają wykonanie malowania na sucho.

Realizujemy zlecenia niezależnie od charakteru branży. Lakierowanie proszkowe wykorzystywane jest w wielu dziedzinach – motoryzacji, produkcji mebli, maszyn rolniczych, wyposażenia ogrodu, sprzętu RTV, AGD, oświetlenia lub w branży architektonicznej. Wiele gałęzi zajmujących się produkcją metalowych konstrukcji oraz elementów wymaga pokrycia ich solidną i wytrzymałą powłoką, ze względu na trudne warunki atmosferyczne czy nieustanne narażenie na zniszczenia.

Lakiernie proszkowe – doskonały efekt wizualny

Proces lakierowania proszkowego wykonywany musi być sumiennie – jedynie wówczas możliwe jest osiągnięcie zamierzonego i trwałego efektu. Prace należy rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia powierzchni metalowej, która ma zostać pokryta powłoką. Odpowiednie przygotowanie tworzywa oraz zabezpieczenie go przed korozją gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Czyszczenie przeprowadzane jest w formie mechanicznej oraz chemicznej.

W zależności od preferencji stosuje się różnego typu farby. Nakładanie odbywa się w oparciu o metodę natrysku elektrostatycznego bądź elektrokinetycznego. Pokrycie metalowej powierzchni farbą zakończone powinno być utwardzeniem w specjalistycznym piecu lakierniczym. Atutami lakierowania proszkowego jest utrzymywanie się intensywnej barwy i połysku przez bardzo długi czas. Powierzchnia poddana procesowi jest gładka oraz estetycznie się prezentuje. Doskonały efekt wizualny gwarantuje przyjemne użytkowanie metalowych elementów.