Menu Zamknij

Park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy

Firma Gubad posiada bardzo nowoczesny park maszynowy. Jesteśmy wiodącym zakładem produkcyjnym w regionie Małopolski w branży precyzyjnej obróbki metali na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie. Dlatego też maszyny produkcyjne jakich używamy są z najwyższej półki aby bezproblemowo i terminowo realizować zamówienia naszych Klientów.

Ostatnim naszym uzupełnieniem parku maszynowego jest Mazak Optiplex 3015 Fiber III 8,0kW – możemy z dumą poinformować, iż jest to pierwsza taka obrabiarka w Polsce. W ramach Programu Operacynego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Firma zakupiła wycinarkę energooszczędną firmy MAZAK.

MASZYNY WYKORZYSTYWANE W PROCESACH PRODUKCYJNYCH

OPTIPLEX 3015 Fiber III

Wysokowydajna wycinarka Optiplex firmy Mazak umożliwia cięcie elementów na obszarze 3000mm x 1500mm ze stali węglowej, nierdzewnej, aluminium jak równiez miedzi czy mosiądzu.

Zakup ten został częściowo dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pt. „Wzrost efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GUBAD”.

dofinansowanie gubad

Wycinarka laserowa Mazak HyperGear

Urządzenie to pozwala na bardzo szybkie oraz precyzyjne wycinanie laserowe elementów z arkuszy blach o maksymalnych wymiarach 3000 mm x1500 mm i następujących maksymalnych grubościach: dla stali czarnej 20 mm, dla stali nierdzewnej 15 mm oraz dla aluminium do 12 mm. Wycinarka wyposażona jest w rezonator o mocy 4 kW, automatyczny zmieniacz palet, głowic oraz dysz a także silniki liniowe umożliwiające wysokie prędkości pozycjonowana – 120 m/min dla każdej z osi. Maszyna stale monitoruje stan elementów mających wpływ na jakość cięcia i w razie potrzeby operator zostaje wcześniej poinformowany o konieczności wykonania czynności serwisowej lub konieczności wymiany któregoś ze zużywających się elementów. Zapewnia to optymalną sprawność maszyny przez cały okres pracy.

Wycinarki laserowe Mazak SpaceGear

Zabezpieczają nam również oprócz możliwości cięcia blach możliwość wycinania elementów z rur, profili oraz detali przestrzennych. Są to maszyny 6 osiowe o mocy rezonatora 2,5 kW. Wycinarki te tak jak również wycinarka HyperGear wyposażone są w systemy zapewniające utrzymanie stałej długości wiązki laserowej co ma bardzo istotny wpływ na utrzymanie znakomitej  jakości cięcia w całym obszarze roboczym maszyny.

Prasa krawędziowa firmy SMD

Prasa krawędziowa firmy SMD o max. długości gięcia 4000 mm i nacisku 230 T. Nacisk stempla jest regulowany przez niezależne sterowanie każdego cylindra, co nie pozostaje bez wpływu na wysoką dokładność gięcia. Maszyna wyposażona jest w system kompensujący odchylenia dolnej belki.

Gięcia elementów z cienkich blach o długości nieprzekraczającej 2000 mm realizujemy przy użyciu prasy PPM 20075 firmy Haco o maksymalnym nacisku 75 T.

giętarka trzpieniowa MACRI PROVAR
6-65 U-D

Dysponujemy również giętarką trzpieniową MACRI PROVAR 6-65 U-D, która umożliwia precyzyjne gięcie rur w następujących maksymalnych średnicach i długości nie przekraczającej 5700 mm:

  • dla rur ze stali zwykłej jakości do średnicy 65 mm i grubości ścianki 4 mm
  • dla rur ze stali nierdzenej do średnicy 60 mm i grubości ścianki 3 mm   
  • dla rur kwadratowych o maksymalnych wymiarach to 50x50x2.

Obrabiarka VTC 200B II

Obrabiarka ta pozwala na szybką i precyzyjną realizację mniej lub bardziej nietypowych i technicznie trudnych do wykonania usług w zakresie frezowania materiałów.

Powierzchnia robocza stołu:1100mm x 510mm, oraz możliwość przemieszczania  się osi Z na wysokość 510 mm sprawia, że frezowanie CNC jest precyzyjne, wydajne i umożliwia obróbkę materiałów w szerokim zakresie. Operator obrabiarki ma do dyspozycji magazyn z 24 narzędziami, dla których czas wymiany (od wióra do wióra) wynosi zaledwie 4,7s.

AUTOMAT TOKARSKI TAE 30N

Toczenie CNC umożliwiają dwa automaty tokarskie TAE 30N z suportem liniowym, które w większości zabezpieczają nasze potrzeby w zakresie precyzyjnego  toczenia.

Istotnym parametrem ograniczającym wielkość  obrabianych detali jest przelotowy otwór wrzeciona o średnicy 42mm.
Dla detali toczonych w uchwycie maksymalna średnica obrabianego detalu wynosi 200 mm.

Robot spawalniczy

W pełni kompatybilny zestaw: robot spawalniczy, źródło prądowe 400A oraz dodatkowy pozycjoner jednoosiowy renomowanej japońskiej firmy OTC Daihen, gwarantuje:

  • Bardzo dużą dokładność i powtarzalność pozycjonowania pozwalającą na seryjna produkcję
  • Wysoką wydajność procesu spawania
  • Znakomitą jakość spoin, zmniejszenie ilości odprysków
  • Promień zasięgu ramienia od podstawy do punktu pracy 2006mm
  • Monitorowanie parametrów w procesie spawania oraza bieżące korygowanie ewentualnych nieprawidłowości
  • Optymalne dopasowanie do potrzeb oraz możliwość spawania nawet skomplikowanych kształtów

Posiadamy również

Prasa Haco

Obrabiarki wibrościerne

Maszyna do polerowania

Masz do nas pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zobacz park maszynowy

SPRAWDŹ JAKIE MASZYNY I URZĄDZENIA POSIADAMY