Menu Zamknij

Obróbka CNC stali

Metoda obróbki stali CNC pozwala uzyskać precyzyjne produkty, nie narażając przy tym bezpieczeństwa pracowników, a dodatkowo usprawnić ich prace. Skrót CNC oznacza „Computerized Numerical Control”, czyli sterowanie przez komputer. Tak więc CNC to sterowana komputerowo obróbka stali. Metody, dzięki którym można obrabiać stal z wykorzystaniem CNC:
  • Cięcie laserem CNC – jest bardzo wygodna, ponieważ można dzięki dziej uzyskać precyzyjne cięcia bez konieczności ponownej obróbki.
  • Cięcie plazmą CNC – to przetapianie metalu przez system plazmowy z zajarzeniem łuku elektrycznego.
  • Cięcie strumieniem wody CNC – to najnowsza z powyższych metod, polega na cięciu stali strumieniem wody o bardzo dużym ciśnieniu.
  • Skrawanie CNC – to najpopularniejsza metoda obróbki stali, polega na nadawaniu nowych krawędzi starym częścią czy materiałom.
Co gwarantuje obróbka CNC stali? Przede wszystkim precyzję cięcia. Nie ma innej metody, która byłaby równie precyzyjna co ta. Dodatkowo możliwość wybierania z pośród kilku metod sprawia, że jest to również najprostsza metoda. Natomiast dzięki komputerom CNC zarówno bezpieczeństwo pracownika, jak i pomoc w pracy są duże.